Czy przy napadzie padaczki zawsze występują drgawki?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób zmaga się z chorobą, jaką jest padaczka. Na co dzień można z nią żyć normalnie, choć zdarzają się również niekontrolowane napady, wywołane różnymi czynnikami. Takie napady są bardzo charakterystyczne, ponieważ towarzyszą im objawy znane nam chociażby z filmów czy też z telewizji.

Jak rozpoznać, że ktoś ma atak padaczki?

Padaczka, a przede wszystkim jej napady, są szybkie do rozpoznania nawet dla laika. Zazwyczaj występują drgawki, piana z ust, osoba traci przytomność. Niewielu ludzi jednak ma świadomość tego, iż nie są to jedyne objawy padaczki. Tak naprawdę 40% jej napadów, wcale nie charakteryzuje się drgawkami. Są to napady bezdrgawkowe, które zdecydowanie trudniej już rozpoznać.

Oczywiście każda osoba zmagająca się z tą trudną chorobą wymaga stałego leczenia i obserwacji. W kontroli stanu zdrowia chorego może pomóc między innymi neurolog w Poznaniu, czy też w każdym innym mieście.

Leczenie padaczki jest możliwe i zaraz po rozpoznaniu choroby, należy je rozpocząć. Każda osoba mająca padaczkę, musi zachowywać szczególną ostrożność. Przykładowo szybko zmieniające się światło i błyskające w zawrotnym tempie, może wywołać napad.

Osoby, które przebywają z chorym, muszą mieć świadomość tego, co mu dolega. To również jest podstawa, by przede wszystkim wiedzieć, jak pomóc w czasie ataku, bez względu na to czy silnego, czy może nieco słabszego. To choroba, z którą można funkcjonować, jednak należy żyć odpowiedzialnie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Z czyjej pomocy skorzystać przy montażu instalacji grzewczej w mieszkaniu?
Z czyjej pomocy skorzystać przy montażu instalacji grzewczej w mieszkaniu?
W zimnym klimacie, jaki panuje w naszym kraju, odpowiedni system ogrzewania połączony z ociepleniem budynku jest nieodłącznym elementem każdego domu. […]
Jak dobrze zorganizować przeprowadzkę biura?
Jak dobrze zorganizować przeprowadzkę biura?
Prowadziliśmy małą firmę na obrzeżach dużego miasta. Nie wiadomo kiedy liczba pracowników wzrosła – przestajemy się mieścić w dotychczasowym biurze, […]
Czy opłaca się zakupić laptop, zamiast komputera stacjonarnego?
Czy opłaca się zakupić laptop, zamiast komputera stacjonarnego?
Obecnie istnieją dwa główne typy, na które rozróżniany jest sprzęt komputerowy. Chodzi o wersje stacjonarne, a także ich młodsze odpowiedniki […]