Czy przy napadzie padaczki zawsze występują drgawki?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób zmaga się z chorobą, jaką jest padaczka. Na co dzień można z nią żyć normalnie, choć zdarzają się również niekontrolowane napady, wywołane różnymi czynnikami. Takie napady są bardzo charakterystyczne, ponieważ towarzyszą im objawy znane nam chociażby z filmów czy też z telewizji.

Jak rozpoznać, że ktoś ma atak padaczki?

Padaczka, a przede wszystkim jej napady, są szybkie do rozpoznania nawet dla laika. Zazwyczaj występują drgawki, piana z ust, osoba traci przytomność. Niewielu ludzi jednak ma świadomość tego, iż nie są to jedyne objawy padaczki. Tak naprawdę 40% jej napadów, wcale nie charakteryzuje się drgawkami. Są to napady bezdrgawkowe, które zdecydowanie trudniej już rozpoznać.

Oczywiście każda osoba zmagająca się z tą trudną chorobą wymaga stałego leczenia i obserwacji. W kontroli stanu zdrowia chorego może pomóc między innymi neurolog w Poznaniu, czy też w każdym innym mieście.

Leczenie padaczki jest możliwe i zaraz po rozpoznaniu choroby, należy je rozpocząć. Każda osoba mająca padaczkę, musi zachowywać szczególną ostrożność. Przykładowo szybko zmieniające się światło i błyskające w zawrotnym tempie, może wywołać napad.

Osoby, które przebywają z chorym, muszą mieć świadomość tego, co mu dolega. To również jest podstawa, by przede wszystkim wiedzieć, jak pomóc w czasie ataku, bez względu na to czy silnego, czy może nieco słabszego. To choroba, z którą można funkcjonować, jednak należy żyć odpowiedzialnie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kurs hiszpańskiego online – jakie ma zalety?
Kurs hiszpańskiego online – jakie ma zalety?
Korzyści z uczestnictwa w kursach hiszpańskiego online jest wiele. Na przykład, możesz brać je w swoim własnym tempie, o każdej […]
Jaki sprzęt najczęściej oferują wypożyczalnie medyczne?
Jaki sprzęt najczęściej oferują wypożyczalnie medyczne?
Z różnych powodów ludzie potrzebują specjalistycznego sprzętu do rehabilitacji. Nie należy on do najtańszych, dlatego często lepszą alternatywą jest jego […]
Przy pomocy jakich produktów można polepszyć swoje odżywianie
Przy pomocy jakich produktów można polepszyć swoje odżywianie
Zdrowe odżywianie nie musi być niesmaczne. Wiele osób błędnie myśli, że zdrowe produkty są gorzkie, kwaśne czy bez smaku. Tymczasem […]