Czy przy napadzie padaczki zawsze występują drgawki?

Wiele osób zmaga się z chorobą, jaką jest padaczka. Na co dzień można z nią żyć normalnie, choć zdarzają się również niekontrolowane napady, wywołane różnymi czynnikami. Takie napady są bardzo charakterystyczne, ponieważ towarzyszą im objawy znane nam chociażby z filmów czy też z telewizji.

Jak rozpoznać, że ktoś ma atak padaczki?

Padaczka, a przede wszystkim jej napady, są szybkie do rozpoznania nawet dla laika. Zazwyczaj występują drgawki, piana z ust, osoba traci przytomność. Niewielu ludzi jednak ma świadomość tego, iż nie są to jedyne objawy padaczki. Tak naprawdę 40% jej napadów, wcale nie charakteryzuje się drgawkami. Są to napady bezdrgawkowe, które zdecydowanie trudniej już rozpoznać.

Oczywiście każda osoba zmagająca się z tą trudną chorobą wymaga stałego leczenia i obserwacji. W kontroli stanu zdrowia chorego może pomóc między innymi neurolog w Poznaniu, czy też w każdym innym mieście.

Leczenie padaczki jest możliwe i zaraz po rozpoznaniu choroby, należy je rozpocząć. Każda osoba mająca padaczkę, musi zachowywać szczególną ostrożność. Przykładowo szybko zmieniające się światło i błyskające w zawrotnym tempie, może wywołać napad.

Osoby, które przebywają z chorym, muszą mieć świadomość tego, co mu dolega. To również jest podstawa, by przede wszystkim wiedzieć, jak pomóc w czasie ataku, bez względu na to czy silnego, czy może nieco słabszego. To choroba, z którą można funkcjonować, jednak należy żyć odpowiedzialnie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 2 =